Obrázek
   Aktuality    O nás    Naši psi    Výcvik    Výstavy    Fotogalerie    Videogalerie    In Memoriam    Kniha návštěv
   Kontakt
ICQ:   33298745

E-mail:
agnieszka@bestdog.eu

   Spike
Spike
Mezi námi: 28.5.2001 – 4.2.2010
Barva: harlekýn
Výška: 80 cm
Váha: 60 kg
Zkoušky: ZZO, ZOP, ZPU1, ZM
Fotogalerie Spike Výcvik       Zkoušky Výchova

Každý majitel dogy slyšel vtipy o koňovi a dotazy na sedlo. Každý majitel harlekýna zažil situaci, kdy si jeho psa spletli s dalmatinem. My nejsme výjimka. Ale pamatuji si hlavně dvě události, příjemné výjimky. První, když několikaletý chlapeček spatřil mého psa a psa mých známých a bezvadně a bez rozmyšlení řekl: Óoo! Doga a československý vlčák! Druhá situace se odehrála, Když jsme se Spike byli bruslit, tj. já jsem měla brusle a on mě táhnul. A opět nějaký malý chlapeček když uviděl mého psa tak vykřikl: Jéé! Bříza!

Výcvik

Se svou první dogou jsem neplánovala cvičit. Do kurzu jsem se přihlásila, teprve když Spike vážil více jak já, a procházka připomínala soutěž v přetahovaní lanem. Velkou úlohu hrálo i přesvědčování známých, kteří byli v kurzu základní poslušnosti se svou modrou dogou a hodně si ho pochvalovali. Během společných procházek jsem na vlastní oči viděla, jak se Idrysek mění z „krásné dogy“ na „krásnou a poslušnou dogu“.

foto Ukončili jsme kurz základní poslušnosti ve škole „Bialy Kiel“. Spike byl nadšený, já také. Oba dva jsme se tam hodně naučili – pes chodit u nohy na vodítku a bez něj, zůstávat na místě na povel, poslouchat i za přítomnosti ostatních psů. Já jsem se naučila, jak psa odměňovat, motivovat, jak si s ním hrát, a také jak mu dát najevo svou nespokojenost, když se nechoval podle mých představ. Zjistila jsem, že po absolvování kurzu máme mnohem více možností společného trávení času – mohli jsme jet autobusem a Spike klidně ležel, když ho lidé překračovali, mohli jsme jít grilovat ke známým, protože jsem si byla jistá, že když bude potřeba, můžu psu dát povel „lehni – zůstaň“ a on nevstane ani, když mu na chvíli zmizím z dohledu. Byla to skvělá zábava.
Poslední aktualizace dne 10.3.2013    © VAZown 2009     Dnes je 26.04.2018 čas 09:26:36